#podcast 27: Seksueel grensoverschrijdend gedrag op de universiteit

, , ,

In deze aflevering gaat Christel in gesprek met Joyce Grul. Zij werkt als programmamanager Seksuele Veiligheid aan de Universiteit Maastricht. Hier is zij verantwoordelijk voor het ontwikkelen en implementeren van een universiteitsbreed, wetenschappelijk onderbouwd programma ter preventie van seksueel grensoverschrijdend gedrag en voor het verbeteren van de respons wanneer het zich voordoet. Ze is alumna van de universiteit en haar roots liggen bij de opleiding geneeskunde. Seksueel welzijn loopt als een rode draad door haar studies en werk, en ze krijgt energie van het bespreekbaar maken van onderwerpen waar vaak nog een taboe op rust.

In deze podcast staan we stil bij wat er op Universiteit Maastricht op dit gebied gedaan wordt en voor welke uitdagingen zij staan met betrekking tot het inbedden van een structurele aanpak.

Joyce licht toe welke vijf pijlers zij hebben in het programma seksuele veiligheid.

* Training voor studenten

* Training voor medewerkers

* Procedures en beleid

* Communicatie zowel intern als bewustwordingscampagnes

* Monitoring en evaluatie

Luister deze aflevering wanneer je meer wil leren over hoe er binnen Universiteit Maastricht wordt gewerkt aan seksuele veiligheid.En welke lessen en aanbevelingen Joyce heeft voor andere universiteiten en hogescholen.

Wil je ook binnen jouw onderwijsinstelling een scholing op dit terrein? Neem dan contact met ons op om meer te leren over onze mogelijkheden! Mail naar: info@fabriek69.nl

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *