Training “Mijn kind merkt er niks van”, geven van psycho-educatie
Ouders denken vaak dat hun kinderen niet veel meekrijgen van het geweld thuis. Hoe praat je met ouders over de effecten van huiselijk geweld op hun kinderen als ze zelf ontkennen?
- Ouders zijn mogelijk bang voor inmenging vanuit Veilig Thuis of jeugdzorg?
- Ouders schamen zich en vinden het moeilijk en zeggen bijvoorbeeld: “bij ons is het echt zo erg nog niet.”
- Ouders voelen zich aangevallen en reageren verongelijkt: “Jullie denken dat wij geen goede ouders zijn!”
In onze unieke training met virtual reality simulatie leer je hoe je ouders bewust kunt maken van de impact van heftige ruzies op hun kind. Je leert hoe je om kunt gaan met bagatelliserende, ontkennende of aanvallende reacties. Hierdoor krijg je meer (zelf)vertrouwen in je professionele handelen.
Deze training is gemaakt voor professionals in onderwijs, zorg en welzijn.
In deze training:
- Opfrissen van de Meldcode kennis
- Virtual Reality Simulatie “Vergeet mij niet” ontwikkeld door Enliven.
- Psycho-educatie: gevolgen van onveiligheid thuis op de ontwikkeling van kinderen.
- Oefenen met het gesprek met ouders en een passende reactie geven op ontkennen of bagatelliseren.
- Oefenen met het geven van psycho-educatie aan ouders via het stappenplan.
Praktisch:
Deze training is voor professionals in onderwijs, zorg en welzijn.
Deze training duurt 1 dag.
Groepsgrootte is maximaal 12 deelnemers.
Er is een SKJ accreditatie deelnemers kunnen 6,75 punten voor deze training ontvangen.
Deze training wordt incompany gegeven.
Wil je deze training met je team volgen of ben je benieuwd of deze training geschikt is voor jouw team? Neem dan contact met ons op.
Deelnemers raden de training aan omdat:
“Je er even goed bij stil staat wat het voor een kind betekend. De training is erg informatief.” – medewerker Jeugdbescherming
“Vooral de VR was interessant en gaf extra diepte aan hoe een kind huiselijk geweld kan ervaren.” – medewerker omgangsbegeleiding
“VR Bril werkt mee aan realiteitsgevoel” – medewerker jeugdbescherming
“Inzicht geeft in wat dit met een kind doet en hanvatten geeft in hoe dit over te brengen aan ouders/ verzorgers.” – leerkracht speciaal onderwijs
Deelnemen of meer informatie?
Wil je deelnemen aan de training “Mijn kind merkt er niks van”, geven van psycho-educatie of wil je meer weten over de datums en kosten? Klik hiernaast!